Zámienka voliť.

Autor: Dalibor Motl | 7.3.2012 o 9:10 | Karma článku: 10,06 | Prečítané:  509x

Som rozhodnutý ísť voliť. Napriek tomu, že som znechutený z politikov, ktorých som volil doteraz. Napriek tomu, že ani tí noví ma nepresvedčili, že sú kompetentní riadiť krajinu. Mám totiž vybranú stranu, ktorú by som v parlamente už vidieť nechcel. Svojím hlasom chcem preto prispieť k tomu, aby sa do parlamentu nedostala.

V minulých voľbách táto strana získala 128 490 hlasov pri celkovom počte platných hlasov 2 529 385. To predstavovalo 5,07%. Ak by k urnám prišlo o 41 000 ľudí viac, a nikto z nich by ju nevolil, nevyhnutnú 5% hranicu by táto strana neprekročila. Stačilo tak málo a niektorí jej predstavitelia by si mohli už len bezstarostne užívať provízie za pod cenou predané emisné kvóty!


Tento rok je očakávaná ešte nižšia volebná účasť, než bola naposledy. Obávam sa preto, že tejto strane postačí na dosiahnutie 5% hranice dokonca menej hlasov než v minulých voľbách.


Preto som sa rozhodol, že k voľbám pôjdem a odovzdám svoj hlas jednej z mikrostrán. O jej existencii som sa dozvedel  zo Zoznamu zaregistrovaných kandidátov a v poslednom volebnom prieskume dosiahla „závratných" 0,2%.


Svojou voľbou tak zvýšim počet platných odovzdaných hlasov a tým i počet hlasov, potrebných pre dosiahnutie „magickej" 5% hranice.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?